Skip links

DHI Saç Ekimi

DHI Hair Transplant Design

Health Park Tourism

What Is DHI Hair Transplantation?

In FUE, the surgeon cuts the channels in your scalp before implanting the hair follicles. During DHI, s/he uses a special pen that can do both at the same time.

Doğrudan saç ekimi (DHI), FUE tekniğinin başka bir versiyonudur. FUE’de bir cerrah, saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları keser.  DHI sırasında, her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem kullanırlar.

Contact Us

Contact
DHI Saç Ekimi | Health Park Tourism

DHI Nasıl Yapılır?

Doktor saç derisinin belirli bir kısmından, saç köklerini çıkararak saçsız bölgelere yerleştirme işlemini yapmaktadır. Bu tedavi sonucunda yeni saçlar ortaya çıkmaktadır.

İşlem sırasında;

  • Doktor hastayı uyuşturmak için lokal anestezi uygulamaktadır,
  • Doktor, ince uçlu özel alet yardımı ile saç köklerini baş kısmının arka tarafından almaktadır,
  • Saç kökleri, kalem şeklindeki alete aktarılıp kafa derisinin saçsız kısmına uygulanacaktır,
  • Son olarak doktor antibiyotik krem uygulayarak tüm bölgelere bandaj saracaktır.

FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması yaklaşık 8 saat sürer ancak kesin süre, ekilecek saç kökü sayısına göre değişmektedir. Ameliyatın tam sonuçlarını 12 ila 18 ay arasında bir sürede gözlemlenebilir.

İletişim

9 Years of Experience

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Tüm saç ekim teknikleri gibi DHI tekniğinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. DHI’nin bazı avantajları şunlardır;

  • Daha hızlı iyileşme süresi,
  • Yara izinin geçici olması,
  • Yüksek yoğunluklu kök nakli,
  • Tıraş gerektirmemesi.

BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

Neden Health Park Tourism?

TÜRSAB Üyesi

Çoğu Avrupa’dan Türkiye’ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

VIP Standartları

Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.

7/24 Ulaşılabilir Ekip

Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık

Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

Sayılarla Health Park Tourism

3160+

Müşteri

4925+

Operasyon

37+

Ülke

9 Yıl

Deneyim

Health Park Tourism

DHI Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

DHI Saç Ekimi hakkında merak ettiklerinize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 👇

Bazı saç ekimi klinikleri DHI tekniğinde greftlerin hiç zarar görmediğini iddia etmektedir. Aslında bu bilgi yanlıştır. Alınan greftler implanter kalemlerin içine yerleştirilir, bu nedenle kesilere greftler yerleştirilirken tıpkı FUE prosedüründe olduğu gibi greftlerde travmaya neden olur. Her iki teknikte de en önemli şey bu travmaları minimum düzeyde tutmaktır.

Pazarlama açısından daha iyi olduğunu iddia eden birçok klinik olduğu için DHI’ın en iyi yöntem olduğuna dair bir bilgi kirliliği vardır. Fakat her hasta için en iyi seçenek olduğunu söylemek doğru değildir. Alıcı bölgesi tamamen kel olmadan daha yüksek yoğunlukta saça sahip olmak isteyenler için bu yöntem iyi bir seçenektir.

Safir FUE prosedüründe, kesiler (kanallar) ve implantasyon, ameliyatın iki farklı aşamasıdır. DHI prosedüründe implanter kalemler ile implantasyon ve kesiler aynı anda yapılır.

Saç ekimi doğal sonuç vermesi gereken bir işlemdir. Alacağınız greft miktarı doğrudan donör alan kapasitenize bağlıdır. İyi bir donör alanınız olsa bile bir oturuşta 4500-5000 greftten fazla alınması önerilmemektedir.

Saç ekim süresi, ektireceğiniz bölgeye ve saç ekim miktarına bağlı olarak değişir. Saç ekimi işlemi yaklaşık dört ile sekiz saat arasında değişmektedir.

18-65 yaş arası herkese saç ekimi yapılabilir. Ancak hastanın mevcut saç dökülmesini göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Örneğin 22 yaşında bir hasta sadece ön hattı istiyorsa  bu onun için doğru bir seçenektir. Ancak saç dökülmesi 30’lu yaşların sonuna kadar devam edebilir. Bu nedenle saç ekiminizden sonra saçlarınız zamanla dökülmemesi ve doğal saçlarınızı korumak için takviye ve ek tedavi kullanılması önerilir.

İletişim

Aklınıza takılan her soruyu cevaplamak için buradayız.

Telefon

+90 544 130 52 52

Adres

Kartaltepe Mahallesi 1.Malazgirt Caddesi No:10 Küçükçekmece/İstanbul

E-Posta

info@healthparkclinic.com

İletişime Geç

    This website uses cookies to improve your web experience.