Skip links

Masseter Botoks

Masseter Botoks

Health Park Tourism | Masseter Botoks

Masseter Botoks Nedir?

Masseter kası, alt çeneyi yanağa bağlayan bir yüz kasıdır. Çiğnemekten sorumlu birkaç kastan biridir. Genellikle diş gıcırdatan veya sıkan hastalarda bu kas büyüdüğünde, alt yüzünü şeklini önemli şekilde değiştirebilir.
Masseter botoks, massetter kasların boyutunu küçültmenin ve uygun yüz oranlarına yeniden sahip olmanın bir yoludur.

Hemen İletişime Geç

İletişim
Masseter Botoks | Health Park Tourism

Masseter Botoks Nasıl Uygulanır?

Masseter botoksu uygulaması için işlem öncesi , çiğneme kasının olduğu bölge sterilizasyon sağlayacak temizleyiciler desteğiyle temizlenir, peşinden lokal anestezik kremler işlem bölgesine sürülür. Uygulama alanı krem sayesinde uyuştuktan sonra, kasın üzerine 3 ayrı bölgeye, gülme kaslarından kaçınılacak şekilde, botulinum toksin enjekte edilecek yerlere, işaretlemeler yapılır. Ardından botulinum toksin, yaklaşık 8 mm derinlikteki çiğneme kasına, enjekte edilir. Ortalama 10 dakika kadar kısa devam eden bir işlemdir ve hasta günlük yaşantısına işlemden hemen sonra dönebilir.

İletişim

9 Yıllık Deneyim

Masseter Botoks Avantajları Nelerdir?

– Diş gıcırdatmayı azaltır.

– Temporomandibular eklem bozukluğu (TMD) semptomlarını azaltır.

– Yüz şeklini inceltir.

BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

Neden Health Park Tourism?

TÜRSAB Üyesi

Çoğu Avrupa’dan Türkiye’ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

VIP Standartları

Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.

7/24 Ulaşılabilir Ekip

Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık

Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

Sayılarla Health Park Tourism

3160+

Müşteri

4925+

Operasyon

37+

Ülke

9 Yıl

Deneyim

Health Park Tourism | Masseter Botoks

Masseter Botoks Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Masseter Botoks hakkında merak ettiklerinize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 👇

Ortalama 10 dakika süren işlem, son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Uygulamadan sonra hastanede kalmanız gerekmez. Hemen normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Bu uygulamanın esas etkisini görmek için ortalama 3-4 hafta beklemek gerekir. Bu süreçte çene şeklini tam olarak alacaktır.

Masseter kası botoksu, ortalama 3-6 ay boyunca etkilidir. Bu süre çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Şayet daha kalıcı bir etki istiyorsanız, uygulamadan 2-4 ay sonra tekrar botoks yaptırmanız tavsiye edilir.

Bu uygulama sonucunda elde edeceğiniz yüzde incelme 3-4 hafta içerisinde maksimum seviyeye gelir. Bu işlemle ortaya çıkan V etkisi (inceltici etki), 4 ay kadar devam eder. İşlemi ve dolayısıyla enjeksiyonları tekrarladığınız sürece, incelme etkisinin kalıcılığı artacaktır.

Genellikle ilk tedavinin ardından hastaların çoğu için ek tedavi gerekmez. Ancak daha fazla kontur isteyen bireylerin, 6 ayda bir tekrar enjeksiyon için işlemi yaptırmaları tavsiye edilir.

Botoks ile çene küçültme, çene kaslarının boyutunu küçültmek için kaslara botulinum toksini enjekte etme işlemidir. Botoks uygulamasıyla non-invaziv bir şekilde yüz oranlarında iyileşme ve daha ince bir görünüm sağlanır.

Masseter Botoksu ile enjeksiyon, kasları rahatlatmanın yanı sıra zaman içinde zayıflatır. Bu durum, kasın boyutunu azaltırken daha ufak bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz elde edilmesini sağlar.

İletişim

Aklınıza takılan her soruyu cevaplamak için buradayız.

Telefon

+90 544 130 52 52

Adres

Kartaltepe Mahallesi 1.Malazgirt Caddesi No:10 Küçükçekmece/İstanbul

E-Posta

info@healthparkclinic.com

İletişime Geç

    This website uses cookies to improve your web experience.