Skip links

Migren Botoksu

Migren Botoksu

Health Park Tourism | Migren Botoksu

Migren Botoksu Nedir?

Botoks, kullanıma sunulmasından bu yana, diğer standart tedaviler başarısız olduğunda, kronik migren için kabul edilen bir tedavi haline gelmiştir.

Botoks, insanların daha az iş gününü işgal ederek daha iyi hissetmelerine ve işlev görmelerine yardımcı olabilir.

Hemen İletişime Geç

İletişim
Migren Botoksu | Health Park Tourism

Migren İçin Botoks Faydalı Mıdır?

 

Doktorlar, botoksun beyinden ağrı sinyalleri taşıyan nörotransmitterler adı verilen kimyasalları bloke ettiği için migren baş ağrılarında işe yaradığını düşünüyor. Botoks bu yolda bir barikat gibidir. Kimyasalları başın ve boynun etrafındaki sinir uçlarına ulaşmadan durdurur.

İletişim

9 Yıllık Deneyim

Migren İçin Botoks Nasıl Yapılır?

İşlem yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

  • Doktor, sinek ısırıyormuş hissi veren çok küçük bir iğne kullanır.
  • Derideki sığ kaslara az miktarda botoks enjekte edilir.

Her tedavi tipik olarak baş ve boynun yedi ana bölgesine toplamda 31 enjeksiyon içerir.

Botoks işlemlerinin en yaygın yan etkisi boyun ağrısıdır ve rahatsızlığı azaltmak için buz torbası kullanılması önerilir.

Botokstan maksimum fayda 6 ayda görülebilir.

Migren Tedavisi İçin Botoks Nasıl Etki Eder?

Migren tedavisi için botoks, sinirlerin kaslara olan iletimini kesintiye uğratarak etki eder. Kasılıp gevşeyen ve şiddetli ağrıya neden olan alın bölgesindeki kaslara yapılan botoks salınımında, botoks toksini bu sinir ve kasların arasına girer. Burada bir tampon bölge oluşturan botoks aynı zamanda kasların gevşeyerek rahatlamasını da sağlar ve şikayet edilen migren ağrılarını etki süresi boyunca durdurur.

BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

Neden Health Park Tourism?

TÜRSAB Üyesi

Çoğu Avrupa’dan Türkiye’ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

VIP Standartları

Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.

7/24 Ulaşılabilir Ekip

Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık

Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

Sayılarla Health Park Tourism

3160+

Müşteri

4925+

Operasyon

37+

Ülke

9 Yıl

Deneyim

Health Park Tourism | Migren Botoksu

Migren Botoksu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Migren Botoksu hakkında merak ettiklerinize aşağıdan ulaşabilirsiniz. 👇

Botoks tedavisinde alın, her iki şakak, boyun ve omuz bölgesindeki 31 noktadan cilt altına ince uçlu enjektörle uygulama yapılır.

Migren hastalığında uygulanan botoks ile tedavi yönteminde ense, alın, şakak, ve boyunda, sinirlerin sonlandığı bölgelere enjeksiyon uygulanmasıyla olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Botoks uygulaması çocuklar, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar dışında tüm kronik migrenli kişilere uygulanabilir.

Botoks uygulaması yapılmasına engel olacak olan nörolojik rahatsızlığı olanlara, çocuklara, gebelik ve emzirme döneminde olan kişilere uygulanmaz.

Bazı vakalarda olumlu etkinin sürekliliği için enjeksiyon tekrarlanması gerekirken, bazı vakalarda olumlu etki bir kaç yıl süresince devam etmektedir. Uzman kararı ile gerekli bölgelere ek doz uygulaması yapılabilmekte ve başarılı sonuçlar alınarak hasta kronik migrenle vedalaşabilmektedir.

Kronik migren tedavisinde botoks enjeksiyonları ilk yılda 3 aylık aralıklarla uygulanır. Sonrasında yapılacak olan enjeksiyon süreleri hasta özelinde ihtiyaca göre planlanır.

İletişim

Aklınıza takılan her soruyu cevaplamak için buradayız.

Telefon

+90 544 130 52 52

Adres

Kartaltepe Mahallesi 1.Malazgirt Caddesi No:10 Küçükçekmece/İstanbul

E-Posta

info@healthparkclinic.com

İletişime Geç

    This website uses cookies to improve your web experience.